Ошибка :

Показать отладочную информацию

ВЕСНАВЫ ЛОНГМОБ #ВЯСНА_КРАСНА
Национальный центр художественного творчества детей и молодежи
Национальный центрхудожественного творчествадетей и молодежи

ВЕСНАВЫ ЛОНГМОБ #ВЯСНА_КРАСНА

 

     На працягу сакавіка-красавіка-мая 2021 г. у рамках Instagram-фестывалю “Народны каляндар” у сацыяльнай сетцы Instagram (акаунт methodnchtdm) прайшоў веснавы лонгмоб #ВЯСНА_КРАСНА

 

Удзельнікі лонгмоба прэзентавалі каляндарна-абрадавыя традыцыі і музычны фальклор веснавога цыкла ў адпаведнасці з асаблівасцямі народнай  мастацкай  культуры свайго рэгіёна.

У веснавым лонгмобе прынялі ўдзел 52 педагагічных работніка, 38 творчых калектываў з 34 устаноў адукацыі (з іх 26 устаноў дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі, 7 – агульнай сярэдняй адукацыі, 1 – прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі) розных рэгіёнаў нашай краіны.

 

 Веснавы лонгмоб #ВЯСНА_КРАСНА глядзі тут  

 

 

 

УДЗЕЛЬНІКІ ВЕСНАВОГА ЛОНГМОБА #ВЯСНА_КРАСНА 

 

 

НЦМТДіМ

 

заслужаны аматарскі калектыў Рэспублікі Беларусь узорны ансамбль песні і танца “Зорачка”

Навіцкая Ала Міхайлаўна, кіраўнік калектыву

Нацыянальны цэнтр мастацкай творчасці дзяцей і моладзі

спампаваць сертыфікат

 

БРЭСЦКАЯ ВОБЛАСЦЬ

узорны клуб аматараў фальклору “Катрынка”

Зайцава Алена Мікалаеўна, Краўчук Алена Мікалаеўна, Сафроненка Наталля Анатольеўна, педагогі дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі г. Высокае”  

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Спадчына”

Гардзей Алена Вячаславаўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Палац дзіцячай творчасці г. Баранавічы”

спампаваць сертыфікат

 

узорнае аматарскае фальклорнае аб’яднанне “Белавежская цявінка”

Карпава Ала Пятроўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі г. Высокае”

спампаваць сертыфікат

 

узорны ансамбль народнай песні “Весялінка”

Дзенісовіч Тамара Яўгеньеўна, кіраўнік калектыву

ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Століна”

спампаваць сертыфікат

 

творчы калектыў навучэнцаў 3 “Б” класа

Сівякова Марыя Паўлаўна, настаўнік

ДУА “Бярозаўская пачатковая школа”

спампаваць сертыфікат

 

узорны фальклорны гурт “Ранічка”

Юдчыц Наталля Генрыкаўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі г. Бярозы”

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Фальклорны”

Грыцук Таццяна Дзмітрыеўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Жабінкаўскі раённы цэнтр творчасці для дзяцей і моладзі”

спампаваць сертыфікат

 

узорны клуб аматараў фальклору “Гутаўцы”

Крэйдзіч Аляксандр Іванавіч, Лапека Наталля Міхайлаўна,

 педагогі дадатковай адукацыі

ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс Ліпнікская дзіцячы сад – сярэдняя школа імя М. М. Папова” Драгічынскага раёна

спампаваць сертыфікат

 

ВІЦЕБСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

 

фальклорны гурт “Ажыначкі”

Зачук Алена Георгіеўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУДА “Палац дзяцей і моладзі г. Наваполацка”

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Крынічка”

Малчанава Таццяна Міхайлаўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУДА “Талачынскі раённы цэнтр дзяцей і моладзі”

спампаваць сертыфікат

 

ГОМЕЛЬСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

аб'яднанні па інтарэсах "Маэстро", "Инфознайка", "Лидер.by"

Севярын Валянціна Віктараўна, Сахно Ганна Філарэтаўна, 

Сузько Святлана Валянцінаўна, педагогі дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі г. Калінкавічы”

спампанаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Родничок”

Шавілкова Анфіса Уладзіміраўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі Савецкага раёна г. Гомеля”

спампаваць сертыфікат

 

творчы калектыў

Пырх Наталля Георгіеўна, рэжысёр

ДУА “Цэнтр творчасцi дзяцей i моладзi Навабелiцкага раёна г. Гомеля”

спампаваць сертыфікат

 

ГРОДЗЕНСКАЯ ВОБЛАСЦЬ  

 

Народны літаратурна-публіцыстычны калектыў “Беспокойные сердца”

Лейко Галіна Віктараўна, педагог дадатковай адукацыі

УА “Гродзенскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж

бытавога абслугоўвання насельніцтва”

спампаваць сертыфікат

 

фальклорны калектыў “Скарбніца”

Палтарак Таццяна Іванаўна, кіраўнік калектыву

ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс

Ліпнішкаўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа”

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Домисолька”

Пагарэльскі Вячаслаў Яраслававіч, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Слонімскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”

спампаваць сертыфікат

 

узорны ансамбль песнi i танца “Званочкi”

Федарэнка Вера Iванаўна, кіраўнік калектыву

ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Ашмяны iмя М. М. Гружэўскага”

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Юныя фалькларысты”

Гжымайла Ганна Мікалаеўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Ваўкавыскi цэнр творчасцi дзяцей i моладзі”

спампаваць сертыфікат

 

узорны фальклорны калектыў “Васілёчкі”

Адамовіч Тарэса Антонаўна, кіраўнік калектыву

ДУА “Гродзенскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Арт-бум”

Губаева Маргарыта Рэнацьеўна, намеснік дырэктара

ДУА “Краснасельскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”

спампаваць сертыфікат

 

фальклорны гурт “Жалейка”

Яновіч Іна Уладзіміраўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Смаргонскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”

спампаваць сертыфікат

 

МАГІЛЁЎСКАЯ ВОБЛАСЦЬ  

 

ансамбль “Паршынскія зорачкі”

Хутлікава Святлана Георгіеўна, кіраўнік калектыву

ДУА “Паршынскі вучэбна-педагагічны комплекс

 дзіцячы сад – сярэдняя школа”

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Вясёлка”

Запалянская Наталля Алегаўна, педагог дадатковай адукацыі

Кубека Таццяна Мікалаеўна, педагог-арганізатар

ДУДА “Круглянскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі «Вясёлка» 

спампаваць сертыфікат

 

калектыў навучэнцаў пачатковай школы

Фомчанка Наталля Мікалаеўна, Крышталева Тамара Пятроўна, Грамыка Людміла Яўгенаўна, Няхаева Надзея Віктараўна, настаўнікі

ДУА “Гарадзішчанская сярэдняя школа Шклоўскага раёна”

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Тэатральная творчасць”

Шумайка Алена Міхайлаўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУДА “Цэнтр турызму і краязнўства “Паруса” г. Магілёва”

спампаваць сертыфікат

 

МІНСКАЯ ВОБЛАСЦЬ  

 

фальклорны гурт “Дабрадзеi”

Дубовiк Вольга Мiкалаеўна, педагог дадатковай адукацыi

ДУА “Слуцкi цэнтр дзiцячай творчасцi”

спампаваць сертыфікат

 

гурт беларускай песні і народных традыцый “Спадчына”

Бабарыка Зоя Міхайлаўна, педагог дадатковай адукацыi

ДУА “Вілейскі раённы цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі”

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанні па інтарэсах “Інтэрмедыя”, “Арт-мікс”

Комлік Крысціна Юр’еўна, Плашчынская Вера Дзмітрыеўна,

педагогі дадатковай адукацыi

ДУДА “Рудзенскі цэнтр творчасці дзяцей і моладзі «Вясёлка»”

спампаваць сертыфікат

 

Г. МІНСК 

 

фальклорны калектыў “Мілавіца” (аб’яднанні па інтарэсах “Парасткі”, “Журавінкі”, сямейны клуб “Стрэчанне”)

Снітко Марыя Васільеўна, Касцяневіч Надзея Уладзіміраўна,

педагогі дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Скарбніца традыцый”

Хамутова Ірына Вітальеўна, педагог дадатковай адукацыі 

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

узорны ансамбль народнай песні “Святкі” 

Буліцкая Наталля Мікалаеўна, кіраўнік калектыву,

 Казановіч Віталій Пятровіч, акампаніятар

ДУА “Палац дзяцей і моладзі “Золак” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

этнічны гурт “Арацэечка”

Бараноўская Эльвіра Сяргееўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “АРТ” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

народны калектыў “Беларуская народная вышыўка”

Гарбачова Лілія Вадзімаўна, Картуль Наталля Валянцінаўна,

педагогі дадатковай адукацыі

УА “Мінскі дзяржаўны палац дзяцей і моладзі”

спампаваць сертыфікат

 

ансамбль “ГаласОК”

Сярдзюк Марына Мікалаеўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацый дзяцей і моладзі “Ранак” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

Настасся Ліпінская, культарганізатар

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ранак” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

фальклорны гурт “Весянчук”

Брылёва Надзея Сяргеееўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Эўрыка” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

узорная студыя “Пчолка”

Барэйша Святлана Міхайлаўна, кіраўнік студыі

Пруцік Юлія Пятроўна, метадыст

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацый дзяцей і моладзі “Эўрыка” г. Мінска” 

спампаваць сертыфікат

 

 

Аддзел навукова-метадычнага  і псіхолага-педагагічнага суправаджэння дадатковай адукацыі НЦМТДМ выказвае шчырую ўдзячнасць усім удзельнікам!