Ошибка :

Показать отладочную информацию

Вынікі летняга лонгмоба #ЛЕТА_ЛЕЦЕЙКА
Национальный центр художественного творчества детей и молодежи
Национальный центрхудожественного творчествадетей и молодежи

Вынікі летняга лонгмоба #ЛЕТА_ЛЕЦЕЙКА

 

На працягу чэрвеня-ліпеня-жніўня 2021 г. у рамках Instagram-фестывалю “Народны каляндар” у сацыяльнай сетцы Instagram (акаунт methodnchtdm) прайшоў летні лонгмоб # ЛЕТА_ЛЕЦЕЙКА

Удзельнікі лонгмоба прэзентавалі каляндарна-абрадавыя традыцыі і музычны фальклор летняга цыкла ў адпаведнасці з асаблівасцямі народнай  мастацкай  культуры свайго рэгіёна.

У летнім лонгмобе прынялі ўдзел 34 педагагічных работніка,  21 творчы калектываў навучэнцаў з 20 устаноў адукацыі (з іх 18 устаноў дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі, 1 – агульнай сярэдняй адукацыі, 1 – прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі) розных рэгіёнаў нашай краіны.

 

 

Летні лонгмоб #ЛЕТА_ЛЕЦЕЙКА глядзі тут

 

УДЗЕЛЬНІКІ ЛЕТНЯГА ЛОНГМОБА #ЛЕТА_ЛЕЦЕЙКА

 

НЦМТДіМ

заслужаны аматарскі калектыў Рэспублікі Беларусь

 узорны ансамбль песні і танца “Зорачка”

Навіцкая Ала Міхайлаўна, кіраўнік калектыву

Нацыянальны цэнтр мастацкай творчасці дзяцей і моладзі

спампаваць сертыфікат

 

БРЭСЦКАЯ ВОБЛАСЦЬ

узорны клуб аматараў фальклору “Катрынка”

Зайцава Алена Мікалаеўна, Краўчук Алена Мікалаеўна, Сафроненка Наталля Анатольеўна, педагогі дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі г. Высокае”  

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Спадчына”

Гардзей Алена Вячаславаўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Палац дзіцячай творчасці г. Баранавічы”

спампаваць сертыфікат

 

узорны фальклорны гурт “Ранічка”

Юдчыц Наталля Генрыкаўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі г. Бярозы”

спампаваць сертыфікат

 

узорны клуб аматараў фальклору “Гутаўцы”

Крэйдзіч Аляксандр Іванавіч, Лапека Наталля Міхайлаўна,

 педагогі дадатковай адукацыі

ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс Ліпнікская дзіцячы сад – сярэдняя школа імя М. М. Папова” Драгічынскага раёна

спампаваць сертыфікат

 

ВІЦЕБСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

 харэаграфічны калектыў “Смайл”

Малчанава Таццяна Міхайлаўна, Марцінкевіч Галіна Міхайлаўна,

 педагогі дадатковай адукацыі

ДУДА “Талачынскі раённы цэнтр дзяцей і моладзі”

спампаваць сертыфікат

 

ГОМЕЛЬСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

аб’яднанні па інтарэсах “Маэстро”, “Инфознайка”Севярын Валянціна Віктараўна, Сахно Ганна Філарэтаўна,

педагогі дадатковай адукацыі ДУА “Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі г. Калінкавічы”

спампаваць сертыфікат

 

ГРОДЗЕНСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

народны літаратурна-публіцыстычны калектыў “Беспокойные сердца”

Лейко Галіна Віктараўна, педагог дадатковай адукацыі

УА “Гродзенскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж

бытавога абслугоўвання насельніцтва”

спампаваць сертыфікат

 

студыя танца “Радуга”

Салаўёва Вольга Яўгенаўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУДА “Краснасельскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі”

спампаваць сертыфікат


 МАГІЛЁЎСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

творчы калектыў навучэнцаў

Бабіч Вольга Аляксандраўна, Кавалёва Наталля Міхайлаўна,

Яфімцава Юлія Дзмітрыеўна, педагогі дадатковай адукацыі

ДУДА “Касцюковіцкі раённы цэнтр дзіцячай творчасці”

спампаваць сертыфікат

 

фальклорны ансамбль “Карагод”

Меляшчова Алена Уладзіміраўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУДА “Абласны цэнтр творчасці”, г. Магілёў

спампаваць сертыфікат

 

 харэаграфічны калектыў “Вдохновение”

Стаблецкая Ірына Канстанцінаўна, кіраўнік калектыву

ДУДА “Раённы цэнтр дзіцячай творчасці г. п. Дрыбін”

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Вясёлка”

Запалянская Наталля Алегаўна, педагог дадатковай адукацыі

Кубека Таццяна Мікалаеўна, педагог-арганізатар

ДУДА “Круглянскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі «Вясёлка» 

спампаваць сертыфікат

 

МІНСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

творчы калектыў дзіцячага аздараўленчага лагера “Улыбка”

ДУА “Слуцкі цэнтр дзіцячай творчасці”

спампаваць сертыфікат

 

Г. МІНСК

фальклорны калектыў “Мілавіца” (аб’яднанні па інтарэсах “Парасткі”, “Журавінкі”, сямейны клуб “Стрэчанне”)

Снітко Марыя Васільеўна, Касцяневіч Надзея Уладзіміраўна,

педагогі дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

Узорны харэаграфічны калектыў “Жамчужына”

Чарнушэвіч Вольга Уладзіміраўна, Пруцік Юлія Пятроўна,

педагогі дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Эўрыка” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Скарбніца традыцый”

Хамутова Ірына Вітальеўна, педагог дадатковай адукацыі,

 Грышчанка Антон Барысавіч, акампаніятар 

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

узорны ансамбль народнай песні “Святкі” 

Рудкоўская Марына Іосіфаўна, кіраўнік калектыву

ДУА “Палац дзяцей і моладзі “Золак” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

этнічны гурт “Арацэечка”

Бараноўская Эльвіра Сяргееўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “АРТ” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

творчы калектыў летняй школы“Палітра.by”(атрад “Купалінка”)

Картуль Наталля Валянцінаўна, Калістратава Святлана Барысаўна,

педагогі дадатковай адукацыі

УА “Мінскі дзяржаўны палац дзяцей і моладзі”

спампаваць сертыфікат

 

ансамбль “ГаласОК”

Сярдзюк Марына Мікалаеўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацый дзяцей і моладзі “Ранак” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

Настасся Ліпінская, культарганізатар

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ранак” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат