Ошибка :

Показать отладочную информацию

Вынікі восеньскага лонгмоба #ШЧОДРАЯВОСЕНЬ
Национальный центр художественного творчества детей и молодежи
Национальный центрхудожественного творчествадетей и молодежи

Вынікі восеньскага лонгмоба #ШЧОДРАЯВОСЕНЬ

 

На працягу верасня-кастрычніка-лістапада 2021 г. у рамках Instagram-фестывалю “Народны каляндар” у сацыяльнай сетцы Instagram (акаунт methodnchtdm) прайшоў восеньскі лонгмоб #шчодраявосень

Удзельнікі лонгмоба прэзентавалі каляндарна-абрадавыя традыцыі і музычны фальклор восеньскага  цыкла ў адпаведнасці з асаблівасцямі народнай  мастацкай  культуры свайго рэгіёна.

У восеньскім лонгмобе прынялі ўдзел 24 педагагічных работніка, 17 творчых калектываў і індывідуальных выканаўцаў з 14 устаноў адукацыі (з іх 11 устаноў дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі, 2–  агульнай сярэдняй адукацыі,   1 –прафесійна-тэхнічнай і сярэдняй спецыяльнай адукацыі) розных рэгіёнаў нашай краіны.

Восеньскі лонгмоб #ШЧОДРАЯВОСЕНЬ  глядзі тут

 

УДЗЕЛЬНІКІ ВОСЕНЬСКАГА ЛОНГМОБА #ШЧОДРАЯВОСЕНЬ

 

БРЭСЦКАЯ ВОБЛАСЦЬ

узорны клуб аматараў фальклору “Катрынка”

Зайцава Алена Мікалаеўна, Краўчук Алена Мікалаеўна, Сафроненка Наталля Анатольеўна, педагогі дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі г. Высокае”

спампаваць сертыфікат

 

узорны фальклорны гурт “Ранічка”

Юдчыц Наталля Генрыкаўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі г. Бярозы”

спампаваць сертыфікат

 

узорны клуб аматараў фальклору “Гутаўцы”

Крэйдзіч Аляксандр Іванавіч, Лапека Наталля Міхайлаўна,

 педагогі дадатковай адукацыі

ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс Ліпнікская дзіцячы сад – сярэдняя школа імя М. М. Папова” Драгічынскага раёна

спампаваць сертыфікат

 

ВІЦЕБСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

аб'яднанне па інтарэсах “Калейдаскоп гульняў”

Малчанава Таццяна Міхайлаўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУДА “Талачынскі раённы цэнтр дзяцей і моладзі”

спампаваць сертыфікат

 

фальклорны гурт “Ажыначкі”

Зачук Алена Георгіеўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУДА “Палац дзяцей і моладзі г. Наваполацка”

спампаваць сертыфікат

 

ГОМЕЛЬСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

аб’яднанні па інтарэсах “Маэстро”,

“Инфознайка”, “Мегабит”

Севярын Валянціна Віктараўна, Сахно Ганна Філарэтаўна, Ястрэмская Карына Аляксандраўна,

педагогі дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі г. Калінкавічы”

спампаваць сертыфікат


ГРОДЗЕНСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

народны літаратурна-публіцыстычны калектыў “Беспокойные сердца”

Лейко Галіна Віктараўна, педагог дадатковай адукацыі

УА “Гродзенскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж

бытавога абслугоўвання насельніцтва”

спампаваць сертыфікат

 

фальклорны калектыў “Скарбніца”

Палтарак Таццяна Іванаўна, кіраўнік калектыву

ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс

Ліпнішкаўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа”

спампаваць сертыфікат

 

МАГІЛЁЎСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

аб’яднанне па інтарэсах “Вясёлка”

Запалянская Наталля Алегаўна, педагог дадатковай адукацыі

Кубека Таццяна Мікалаеўна, педагог-арганізатар

ДУДА “Круглянскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі «Вясёлка» 

спампаваць сертыфікат

 

МІНСКАЯ ВОБЛАСЦЬ

гурт беларускай песні і народных традыцый “Спадчына”

Бабарыка Зоя Міхайлаўна, педагог дадатковай адукацыi

ДУА “Вілейскі раённы цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі”

спампаваць сертыфікат

 

Г. МІНСК

фальклорны калектыў “Мілавіца”

(аб’яднанні па інтарэсах “Парасткі”, “Журавінкі”)

Снітко Марыя Васільеўна, Касцяневіч Надзея Уладзіміраўна,

педагогі дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

Касцяневіч Надзея Уладзіміраўна, загадчык аддзялення народнай творчасці, Кульбіцкая Вольга Аляксандраўна, культарганізатар

 ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

Пруцік Юлія Пятроўна, метадыст,

 Раманчава Надзея Іванаўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Эўрыка” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

аб’яднанне па інтарэсах “Скарбніца традыцый”

Хамутова Ірына Вітальеўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ветразь” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

ансамбль “ГаласОК”

Сярдзюк Марына Мікалаеўна, педагог дадатковай адукацыі

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацый дзяцей і моладзі “Ранак” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

Настасся Ліпінская, культарганізатар

ДУА “Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі “Ранак” г. Мінска”

спампаваць сертыфікат

 

фальклорны ансамбль “Пралеска”

Яновiч Алена Iванаўна, педагог дадатковай адукацыі

УА “Мiнскi дзяржаўны палац дзяцей i моладзi”

спампаваць сертыфікат

 

Аддзел навукова-метадычнага  і псіхолага-педагагічнага суправаджэння дадатковай адукацыі НЦМТДМ выказвае шчырую ўдзячнасць усім удзельнікам!